Milý deníčku
Konečně jsem se dostal k tomu, abych dokončil těch několik málo dní, které mi ještě zůstali jako dloužek….
Dnešní den začal poněkud pošmourně, jemným deštíkem, ale to nás neodradilo (teda nás, spíš naše četníky) od radostného cvičení při ranní rozcvičce. Po snídani jsme byli postaveni před rozhodnutí, které údobí lidské historie, skrývá ty nejlepší z nejhorších. Po zralé úvaze, jsme se rozhodli, že se vypravíme do období pirátských nájezdů v oblasti Ameriky. Jako obvykle se našemu vědci Járovi „podařilo trefit“ období výpravy Kryštofa Kolumba. Po vášnivé diskusi o jeho objevitelském cíli, naleznout západní cestu do Indie, jsme mu vysvětlili, že mezi Asií a Evropou je jaksi Nový, pro něj ještě neobjevený světadíl a že bude pojmenován po úplně někom jiným i když ho vlastně objeví on. Tím jsme poněkud panu Kolumbovi překopali jeho plány. Alespoň prý pojmenuje nově objevené domorodce Indiáni prý po tý Indii, když už tu cestu nenajde.
My jsme si mezitím zahráli super běhací a skládací hru o objevování Ameriky.
