Archiv rubriky: Aktuálně

Den druhý

 

Tak jme si asi trochu zavařili. Naše vyprávění po ránu před budíčkem nabylo poněkud větší akustické intenzity (prostě jsme na sebe ještě před budíčkem řvali), a tato naše aktivita se neshledala s pochopením hlavního vedoucího a tak jsme měli před budíčkem speciální kondiční přípravu (běhali jsme kolečka). Pak na nás prasklo, že jsme se i přes zákaz „slezli“ v jednom stanu a kondiční dávka koleček byla úměrně navýšena. (Kontrolní otázka: kolik nezletilých osadníků se vejde do plátěného stanu 2x2m, když tam jsou ještě dvě postele? Odpověď: měli jsme pocit, že když z toho stanu vylézali, že tam snad lezou druhou stranou zpátky :)).

Po normální rozcvičce a snídani se část osadníků přesunula do kempu Jemčina, kde od jezu úspěšně splavila Nežárku až na Pávek.

P.S.: bez nedobrovolného koupání..

Asi jsem ještě nestihl napsat, že úkolem pro celý náš zdejší pobyt je vybudování železnice po Americkém území z východu na západ. Vzhledem k tomu, že většina území plánované trasy vede idiánským územím nás asi čekají zábavné chvilky.

My, co jme zůstali na Pávku jsme zahájili stavbu železnice přípravou pozemku, po kterém dráha povede a pěkně jsme si při tom zařádili. Je s podivem, že nejstarší členové jednotlivých týmů brali tuto akci s největší vážností a aktivitou přímo hýřili. Hraní v mechu a jehličí spojené se stavbou nádraží a jiných drážních budov se shledalo s velkým nadšením.

Po obědě vyrazila druhá část osadníků z Pávku na lodích do osady Hamr (taky se nikdo nevykoupal :() Ostatní co nejeli vodu si zahráli hru s pochodem do nedalekých osad s úkolem získat dodavatele surovin pro naši osadu. Po splnění obchodních povinností jsme dostali šanci přivydělat si nějakou tu kačku roznáškou poštovních zásilek po okolí (a zase se chodilo a chodilo)

Zato večer jsme si užili při shromáždění osadní rady spojené s příjemným posezením při ohníčku a zpívání.

Dnes večer a v noci asi vynecháme hlučné vyprávění (když ono to běhání není moc záživné).

Den první

 

 

Tak a je to tady zase!

Po dlouhém čekání nastala ta chvíle, kdy dáme sbohem civilizaci a ponoříme se do lůna přírody. Čeká na nás tábořiště na břehu Nežárky a plno starých kamarádů. Určitě s námi pojedou i noví osadníci a budeme mít možnost navázat nová přátelství a utužit ta stará.

Po příjezdu na Pávek nás čekalo tradiční rozdělování do oddílů, vybalování nacpaných kufrů a cestovních tašek (jak to tam ti naši dokázali nacpat nechápu…), a spořádání dobrůtek co jsme doma vyfasovali (někteří to dokážou během chvilky i když doma říkali, že to máme na několik dní).

Po vybalení na nás čekalo překvapení v podobě tréninku ovládání lodí na řece. Užili jsme si spoustu vody a legrace. Velmi se těším na některé plavčíky a jejich zápolení se stabilitou na lodi. Určitě bude plno osádek, které se nedobrovolně vykoupají.

Večer jsme měli slavnostní nástup na nástupišti. Medvěd nám všem přečetl táborový řád, aby jsme věděli jak se máme na tábořišti chovat. Potom šla na stožár vlajka a tím bylo slavnostní nastupování ukončeno.

První noc začíná a my si máme toho tolik co říct……

 

Aprílová výprava na Příběnice

V sobotu 1.4. jsme se vydali na výpravu na Příběnice. Bechyňkou jsme se svezli do Malšic a pak pokračovali pěšky směr Příběnice. Cestou jsme řešili spoustu zajímavých hádanek, které někomu dali celkem zabrat. Okolo jedenácté hodiny jsme přišli na zříceninu Příběnice. Po krátkém kochání a pozorování zříceniny jsme se šli občerstvit dolů do restaurace. Potom jsme pokračovali proti proudu Lužnice směr Harrachovka. Cestou jsme pozorovali krásnou přírodu, spoustu rozkvetlých květin a pučících stromů. Počasí nám přálo a sluníčko nás hřálo. Moc jsme si to užili. Těšíme se na další akci. 🙂

Fotky:  https://goo.gl/photos/PfNK6pbWtCiAiqz98

Den čtrnáctý – den poslední

Můj milý deníčku.

Tak už je to tady. Nastává VELKÉ balení, uklízení, ukládání, přenášení, skládání, vyhodnocování a loučení.

Hned po ránu jsme začali vyklízet stany a je pro mě záhadou, jak se podařilo našim tolik věcí do tak malého kufru vůbec dostat. Asi tento problém nemám sám, protože v sousedním stanu začali skákat po kufru, aby se jim ho podařilo zavřít. Když už se mi ho konečně podařilo zavřít, bylo nám řečeno, že si máme připravit ešusy na oběd. Prý abychom ho nemuseli v těch kufrech, taškách či batozích hledat. Asi po dvaceti minutách mám ešus připravený a kufr opět zavřený. Hned poté mi došlo, že ten ešus budu muset dát zpátky, no prostě supr den. Po dalších dvaceti minutách jsem si udělal v kufru pěkné místečko, tak by to mohlo vyjít.

Když bylo sbaleno, tak se začalo s balením stanů. Stanové konstrukce bez celt vypadají tak smutně… Před obědem byla stažena vlajka, která nad našimi hlavami vlála celých těch čtrnáct dní. A pak začalo vyhlašování vítězů a předávání cen (asi si budu muset koupit větší kufr..).

Pokračování textu Den čtrnáctý – den poslední

Den třináctý

Milý deníčku

Dnešní den se opravdu rozhodne kdo bude vítěz. A to ne jenom v boji s Modrovlascem, ale i v boji o celkového vítěze v celotáborové hře. Aby jsme se odreagovali, byl pro nás připraven golfový turnaj. Pěkně jsme si ho užili (taky nám přálo počasí) a výkony některých hráčů byli obdivuhodné. Byl to vůbec první golfový turnaj v historii Pávkovické Lhoty. Jenom doufáme, že ne poslední. Po závěrečném úderu v golfovém turnaji započala další oficiální záležitost. Pro budoucí generace jsme se pokusili zachytit všechny naše bojovníky na fotografiích. Byla to chvíle opravdu sváteční a slavnostní (taky zabrala skoro celé dopoledne). Po focení následoval oběd a příprava na závěrečnou bitvu.

Pokračování textu Den třináctý