Den šestý

Můj milý deníčku

Tak na dnešní den jsem se opravdu těšil. Dnes totiž už konečně vyrážíme na expedici do J.Hradce. Nepříjemné na celé věci je pouze brzké ranní vstávání a přesun do osady Novosedly nad Nežárkou, odkud budeme převezeni do Hradce.

Cesta probíhala vcelku v pohodě a někteří při cestě dospávali. Po příjezdu na místo nám naši rychtáři rozdali určitý obnos Pávkovickolhotských korun a my měli za úkol tuto velmi tvrdou měnu směnit za zboží. Celá akce probíhala vcelku v pohodě a je velmi zajímavé co všechno jsou ochotni obchodníci na nejrušnější obchodní ulici v Hradci vyměnit za naše Pávkovickolhotské peníze. Nejvíce vstřícná byla paní obchodnice v knihkupectví, která neváhala a s úsměvem vyměňovala a vyměňovala. Připadalo mi, že se asi s nejtvdší měnou světa již někdy v minulosti setkala. Nebo je asi chápavější k našim dětským hrám a umí se vžít do „dětských let“. Jinde se takové pochopení jaksi nedostavilo… Po ukončení výměnné akce došlo konečně na tak dlouho očekávaný okamžik volného rozchodu. Vzhledem k tomu, že jsme se opět pohybovali v jediné obchodní ulici v Hradci, docházelo k zajímavým situacím, protože když jsme platili penězi od maminek a tatínků, se situace se vstřícností obchodníků rapidně obrátila.

Po nákupech jsme se přesunuli na místní koupaliště a zbytek dne do odjezdu prožili koupáním.

Po návratu nás čekalo překvapení. Naši četníci byli uneseni a měli jme za úkol je podle buzoly a azimutu najít – vše dopadlo v pořádku. Mohli jme uplatnit naše znalosti ze spolku MLADÝ TURISTA. Při nástupu na Hlavním náměstí proběhla slavnost u příležitosti svátku našeho občana.

Večer na zasedání městské rady jsme předvedli naše úlovky z výměny Pávkovickolhotské měny.

A to je opět vše.

cesta na expedici
Cesta do města
Putování po J.Hradci
Putování za výměnou
Únos četníků(ce)
Únos četníků(ce)
Oslava svátku
Oslava svátku
Zasedání městské rady
Zasedání městské rady
Míša
Míša při zasedání Městské rady