Den čtvrtý

Závěr včerejšího dne moc nevyšel, a tak jsme byli natěšení to těm vykutáleným indiánům vrátit i s úroky. Hned po ránu se do naší osady dostavil velký náčelník Malý Sysel a sdělil podmínky za kterých je ochoten povolit stavební činnost na svém území. Dostali jsme nabídku, že když si s indiány zahrajeme jejich oblíbenou hru „víčka“ tak zařídí aby se nám naše věci (židličky) vrátili (vedoucí normálně ráno seděli na židličkách jako obvykle a vůbec jim ty ztracené nechyběly. Asi mají někde tajné zásoby).

Hned po snídani jsme začali hrát tu hru „víčka“. Cílem hry bylo odebrat soupeřícím stranám míček z víčka od ešusu a přemístit ho na své víčko a zároveň zabránit soupeři vzít nám náš vlastní míček. „Základny“ soupeřících oddílů nebyly daleko od sebe a tak se počet míčků na jednotlivých víčkách dost rychle měnil. No zkrátka jsme si dost dobře zaběhali. Jak rád vzpomínám na idylické chvíle strávené v potemělém pokojíčku doma a jedinou vzrušující akcí bylo pohybování myší od počítače a tu dřinu za mě zvládnula imaginární postava na displeji monitoru. Jak krásně a bez únavy běhala, skákala, létala, plazila se a chodila. Ono to zase není tak super, když to musí člověk oddřít sám…

Po svačině byla na pořadu zase jedna super chodící hra, kde jsme obchodovali se zbožím mezi jednotlivými osadami a vydělávali závratné sumy o které nás dozorující orgány obsažené ve hře zas tak snadno obírali formou daní, různých povolení a výjimek. Mimo jiné se po trase mezi osadami pohybovali bandité a ti nás bez skurpulí obírali taky. Chvílemi se zdálo, že nájezdy finančáků a různých úředníků s bandity jsou koordinovány a jediným účelem bylo nás oškubat jako slepice. Přesto se zadařilo a sumička, která byla zaznamenána na naše hrací konto byla více než slušná. Po přepočítání daní a různých odvodů se nám sice suma smrskla na méně než polovinu, ale jinak to byl docela úspěch.

Poté následovalo opět super koupáníčko v Nežárce a moc pěkně jsme si to užili. Po koupání jsme zahájili přípravy na zítřejší výlet do velkoměsta Jindřichův Hradec a již se moc těšíme za co utratíme naše penízky od rodičů.

Dneska je večerka dřív a i tak už toho bylo dost.

Dobrou