Den druhý

Můj milý deníčku

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych ti svěřil své první dojmy z příjezdu a prvních chvil v Pávkovické Lhotě.

Uf! Tak jsem konečně zde! To čekání už se nedalo vydržet. Po příjezdu a ubytování v apartmánech byli noví občané Pávkovické Lhoty rozděleni do čtyř městských částí (čtvrtí) a mohlo začít VELKÉ vybalování. Pak nám naši průvodci – rychtáři městských částí – ukázali veškeré pamětihodnosti a důležité stavby ve Lhotě. Mám pocit, že nejoblíbenější „pamětihodnost“ bude Hostinec „U svaté Jany Pohostinné“, tady budeme zažívat jistě nezapomenutelné gurmánské zážitky….. Dále jsme se zúčastnily první slavnostní chvíle a to otevření veřejných záchodků města Pávkovická Lhota.

Ani jsem netušil, kolik předků nových občanů se v Pávkvické Lhotě narodilo. Abychom se s nimi seznámili proběhla taková menší archeologická expedice do okolí města, kde jsme nacházeli „stopy“ svých předků.

Po prohlídce města a expedici byla hned další slavnost – vztyčení vlajky a seznámení s „Pávkovickolhotskou ústavou“ a nařízeními městské rady a pana starosty. Večer přišlo první zasedání městské rady, představení rychtářů městských částí, nových občanů kteří všem představili své předky ze Lhoty  a vedení města.

Po ukončení rady byl vyhlášen zákaz nočního vycházení a tak jme museli do svých příbytků a v hlubokém nočním spánku překonat první noc. První městská část měla noční službu a hlídala náš spánek až do rána.

Tak zatím ahoj a zase příště.

 

Městské lázně
Městské lázně
Rezidence
Rezidence pana starosty
Smetánka
Pávkovickolhotská smetánka
Vztyčení vlajky
Vztyčování vlajky
Zkrášlování rynku
Městský rynek po zkrášlovací akci