Den devátý

Tak dnes se na nás chystá VELKÉ mytí a celý den se bude topit v lázeňských kamnech a teplá voda poteče proudem. Ti, kteří ještě nemají dokončené disciplíny z minulého dne, tak mohou před, nebo po mytí, tyto sportovní úkoly dokončit. Bohužel od rána nás stíhají dešťové přeháňky (sice ne moc dlouhé a vydatné, ale dost protivné) a tak se to dost vleče. Kromě sportovních her, jsme se věnovali také úklidu tábořiště a tak nám nedělní dopoledne pěkně uběhlo. Po obědě se dešťové přeháňky změnily v dost vytrvalý déšť a polední klid a část odpoledne jsme přečkali v jídelně. Po dešti a svačině byl zahájen fotbalový zápas mezi vedoucími a osadníky. Při zahájení sice nezněla znělka Ligy mistrů, ale atmosféra jistě předčila mnohé mezinárodní zápasy.

Mač to byl vydařený a největším pozitivem bylo to, že se nikdo vážněji nezranil a všichni si sportovní klání pěkně užili. Výsledek zápasu sice neodpovídal sportovnímu nasazení všech fotbalistů ale je fakt, že vítězné mužstvo a ženstvo vedoucích porazil osadníky v poměru 14 ku 5 a po zápase mohli vypuknout oslavy vítězného týmu. Na závěr se uskutečnila speciální soutěž v kopání trestných kopů a všichni hráči a hráčky si mohli do svých statistik zaznamenat střelu na branku.

Během zápasu a po něm se osadníci věnovali přípravě programu na slavnostní táborák. Oheň písničky a bohatý program nám vystačil až do večerky.

Další povídání zase příště.